fbpx

Vana maamaja päev Järvamaal

KOERU VMMP

21.10.2023 | 12:00 17:00
Koeru Aruküla, Eesti

Vana maamaja päev „Tarest Saunani“ toimub Järvamaal Koeru Arukülas, kus asuvad piirkonnale omased talumaja, saun ja maakividest küün, millest igaüks eraldi vaatluse alla võetakse.
Selle talukompleksi rajas 1920ndatel jõukas viinameister Isak Roman ja tema abikaasa Pauline. Hoonete taastamistööd algasid 2020. aastal ning kestavad veel edasi.
Vana maamaja päeval heidab senimaani tehtud töödele ja otsustele hindava pilgu Ain Siska Amain Ehitus OÜ-st. Ain tegeleb igapäevaselt nii uute palkmajade püstitamise, kui vanade puit-, kivi- ja savihoonete taastamisega, kasutades selleks traditsioonilise ehituse alaseid põhjalikke teadmisi ja oskusi.
Ühtlasi annab Ain kõigile huvilistele nõu, kuidas teha läbimõeldud ja jätkusuutlikke valikuid kodude renoveerimisel ning millised kasud ja riskid erinevate valikutega kaasneda võivad.
Samuti on kohal pottsepp Karl Purga, ahju glasuurpottide meister Taivo Kersna ja maakivitööde meister ning looduskrohvide paigaldaja Helari Sirelpuu Wuni OÜst.
PÄEVAKAVA
11.45–12.00 Kogunemine
12.00–13.00 Ahju vaatlus „Kuidas saja-aastased liiliad tagasi pottahjule said?“
13.30–15.00 Maja vaatlus „Valikud vundamendist katuseni“
15.00–15.15 Kohvipaus kohupiima vaarakutega
15.15–16.00 Küüni vaatlus „Kas kivimüüritiste päästmine on päriselt kõigile jõukohane? Kuidas palke vahetada?“
16.00–17.00 Laastukatustega kõrvalhoonete vaatlus „Puukuurist saunani“
Puitkatus – millal, kellele, miks ja kuidas?
Videokokkuvõte: kuidas armastuse ja maleva abil saja-aastasest saunasarast pilkupüüdev kaunitar sai? Mis takistab seal endiselt leili võtmast?
Tule osalema, õpi teiste vigadest ja kordaminekutest ning küsi meistritelt just neid küsimusi, mis Sind kõige enam huvitavad!
Üritus on tasuta. Vajalik on vaid eelregistreerimine Fientas.
Võõrustajad on tänulikud, kui oled valmis tegema päeval osalemise eest vabatahtliku annetuse kohvi- ja pirukakulude katmiseks ning MTÜ Tarest Saunani arengu toetamiseks.
Kõigile registreerunutele ja vabatahtliku panuse teinud osalejatele saadame sõidujuhised ja muu vajaliku info e-kirjaga.
Ürituse korraldavad MTÜ Tarest Saunani ja EVM maaarhitektuuri keskus LIFE IP BuildEST projekti toel.
Jälgi meie Facebooki lehti Tarest Saunani ja EVM maaarhitektuuri keskus ning ka Instagramis Tarest Saunani kanalit.
Lisainfo:
5151 859 (MTÜ, Katre)
tarest.saunani@gmail.com