Praktika vabaõhumuuseumis

Praktikavõimalused

Eesti Vabaõhumuuseum pakub erinevaid praktikakohti järgmistes valdkondades:

aianduspraktika

Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad aianduse eriala ning tunnevad huvi aianduse ajaloo ja vanade aiataimede vastu. Muuseumis saab tundma õppida vanu pärandsorte ning proovida kätt erinevate aiatööde juures alates peenarde tegemisest ja külvamisest-istutamisest ning lõpetades saagi koristamise ja keldrisse paigutamisega.  Töö toimub erinevatest ajaperioodidest pärit muuseumitalude aedades.
Kontaktisik: püsiekspositsiooni kuraator Anneli Banner, anneli.banner@evm.ee.

muuseumipraktika tekstiili konserveerimise erialal

Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad tekstiilkäsitöö, pärandtehnoloogia (rahvuslik tekstiil) või tekstiili konserveerimise eriala. Muuseumis saab tegeleda muuseumitekstiilidega ekspositsioonis ja hoidlates, tutvuda tekstiilikonservaatori töö dokumenteerimise põhimõtetega ning teha lihtsamad konserveerimistöid vastavalt vajadusele.
Kontaktisik: muuseumi konserveerimisosakonna juhataja Marike Laht, marike.laht@evm.ee.

muuseumipraktika puidu konserveerimise erialal

Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad puitkäsitöö, pärandtehnoloogia (puit) või mööbli restaureerimise eriala. Muuseumis saab tegeleda puitesemetega ekspositsioonis ja hoidlates, tutvuda puidukonservaatori töö dokumenteerimise põhimõtetega ning teha lihtsamad konserveerimistöid vastavalt vajadusele.
Kontaktisik: muuseumi konserveerimisosakonna juhataja Marike Laht, marike.laht@evm.ee.

Lisainfo: teadussekretär Maret Tamjärv, maret.tamjarv@evm.ee.