fbpx

Vana maamaja päev

25.11.21 vmmp

25.11.2023 | 11:00 16:30
Eesti Vabaõhumuuseum, Vabaõhumuuseumi tee 12, Tallinn, Eesti

Vana maamaja päev 25. novembril

Kutsume taas kõiki vanade majade omanikke ja huvilisi vana maamaja päevale, et üheskoos õdusas Kolu kõrtsi tallialuses kuulata ettekandeid ning arutleda vanade majade mineviku, oleviku ja tuleviku üle! Nagu sügisesel vana maamaja päeval tavaks, astuvad üles oma ala spetsialistid, et jagada kuldaväärt näpunäiteid oma maja paremaks hooldamiseks. Kõne all on biokahjustuste, eelkõige majavammi ennetamine, vanade küttekollete renoveerimine ning kütte- ja ventilatsioonilahendused vanas majas. Tutvustame 2023. aasta suvel maapiirkonna majaomanike seas läbi viidud uuringu tulemusi ning muuseumi värskeid väljaandeid, mida saab ka kohapealt osta. Päeva lõpetab kuraatorituuri muuseumi uusimasse eksponaathoonesse Kolga aida-lauda-raita.

Päevakava

Algus kell 11 Kolu Kõrtsis

10:30 Tervituskohv

11:00 Päeva avamine ja Heiki Pärdi raamatu „Maa ja linna vahel. Eesti alevite kujunemisloost“ esitlus

11:30 „Maapiirkondade eramajaomanike renoveerimisvõimekus ja valmidus.“  Uuringu tulemuste tutvustus – Elo Lutsepp

11:45 Hoonete hooldus puitu lagundavate seente (sealhulgas majavammi) tekke ennetamiseks – Kalle Pilt ehk Vammivana https://majavamm.ee/

13:00 Lõuna

13:30  Eesti Vabaõhumuuuseumi Toimetiste 7. numbri Ajakaja tutvustus – Vivian Siirman

13:45 Vanade küttekollete seisukorrast ja nende renoveerimisest – pottsepp Marek Ollino https://marekollino.ee/

14:45 Kütte- ja ventilatsioonilahendused taluhoonete renoveerimisel: Maja, mis aitab hingata sinu rütmis ja kus on loodud just sinu perele sobivam sisekliima. – Margus Kullerkupp, Sol Navitas OÜ https://solnavitas.eu/

15:30 – Muuseumi uue eksponaathoone Kolga aida-lauda-raida ühiskülastus koos kuraator Maret Tamjärvega. Hiiumaalt pärit eripärane pööruga kümneruumiline aida-lauda-hoone põles muuseumis 1987. aastal, kuid on vastselt uuesti üles ehitatud, et pakkuda peavarju muuseumi loomadele ning peredele mõeldud keskkonnateemalisele näitusele “Iga väike samm loeb”.

Orienteeruv lõpp 16:30

Üritusel osalemiseks palume registreeruda allpool olevas vormis. Registreerunud osalistele pakume lõunasuppi ja giidituuri. Osalemine muuseumi talvehooaja piletiga. Ettekanded Kolu kõrtsis on jälgitavad ka otseülekandena https://youtube.com/live/HeqeFIowZGM?feature=share Otseülekande jälgmiseks pole vaja registreeruda.

#BuildEST #lifeproject #renoveerimismaraton


    JahEi


    FacebookKoduleht maaarhitektuur.eeOtsepostitus meililemaamaja.euSoovitusMuu