fbpx

Spetsialistilt spetsialistile. Mitmekülgsed renoveerimislahendused – mida ja kuidas?

Mitmekülgsed renoveerimislahendused

04.04.2022 | 12:00 16:00
Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrts

Selle aasta esimene ehitusspetsilistidele suunatud seminar toimub 4. aprillil kell 12.00 Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis.

Lisaks ettekannete kuulamisele saavad osalejad omalt poolt samuti sõna sekka öelda. Arutleme ühiselt, mida saaks ja võiks hoonete renoveerimisel või restaureerimisel paremini teha, mida selleks ette võtta, missugused on võimalikud takistused ja lahendused. Samuti ootame ettepanekuid, mis teemadel edaspidi seminare korraldada ja kuidas spetsialistidele abiks olla. Arutelu koordineerib Margo Loor.

Renoveermismaraton ehk projekt LIFE IP BuildEST on 18 partneri koostöös käima lükatud, Tallinna Tehnikaülikooli professor Targo Kalamees teeb ülevaate projekti sisust ja erinevate partnerite alustatud tegevustest. Hoonete renoveerimislahendustest räägib muinsuskaitsespetsilist Üllar Allev, kes keskendub sellele, miks heade kavatsustega tehtud renoveerimistööd ei ole saavutanud oodatud eesmärki.

Omadele spetsialistidele lisaks teeb ettekande üllatusesineja – mitmekülgsete teadmistega Thomas Kampmann Taani Kuninglikust akadeemiast (tutvustus). Professor Kampann jagab oma kogemusi ja toob näiteid hoonete energiatõhususe lahendustest ning sellest, milliseid vigu saab vältida. Ettekanne on inglise keeles.

Päevakava
12.00 Targo Kalamees – BuildESTi projekt ehk renoveerimismaraton
12.45 Üllar Alev – „Eramu soojapidavuse tõstmise eelistused Eestis viimase paarikümne aasta jooksul“
13.30 Thomas Kampmann – Efektiivsetest energiatõhususe lahendustest (inglise keeles)
14.15 Kohvipaus
14.30 Arutelu ja mõttevahetused Margo Loori juhtimisel

Ürituse orienteeruv lõpp on kell 16.00.

Üritus on tasuta.
Palume registreeruda hiljemalt 1. aprillil siin.

Kolu kõrtsis kanname maske.

 

Lisainfo:
Karin Kirtsi
Karin.kirtsi@evm.ee
5347 9203