fbpx

Raamatu „Majavammist – puust ja punaseks” esitlus

Majavammist - puust ja punaseks

10.03.2022 | 15:00 17:00
Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrts

10. märtsil kell 15:00-17:00 esitleb autor Kalle Pilt Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis värsket raamatut „Majavammist – puust ja punaseks. Ennetamine. Avastamine. Tõrje“.

Autor teeb esitlusel ülevaate raamatust, selle loomisprotsessist ja sisust, keskendudes majavammi ennetamisele. Sõna saab ka ehitusinsener ja raamatu jooniste autor Marko Teder.
Raamatus „Majavammist – puust ja punaseks. Ennetamine. Avastamine. Tõrje“ on majavammi arengu ennetamiseks toodud konstruktsioonide ja lahenduste kirjeldused lihtsas vormis, millest peaks aru saama iga asjalik ehitusmees ning hooneomanik, ehk õpetused on kirjutatud „puust ja punaseks“ vormis. Raamatus on 48 selgitavat joonist ja üle 90 foto. Välja on toodud nii põrandate, seinte kui ka katuste lahendusi, seda eriti renoveerimiseks, kus majavammi tekkerisk on kõige suurem, kuid häid mõtteid saab ka uute hoonete ehitamiseks. Kokku 196 lehekülge häid teadmisi.
Raamatu alustalaks on praktilised kogemused. Kokku on koondatud aastakümnete jooksul autori poolt üle vaadatud tuhandete hoonete andmed, sadade koolituste, seminaride, töötubade ja konverentside materjalid ning heade välisriikide mentorite õpetused.Raamatut hinnaga 39 eurot saab osta sularahas kohapealt kõrtsist ja kaardiga muuseumi kassast. Palume arvestada, et kassa suletakse kell 17:00.

Esitlus on tasuta, registreerima ei pea.

Kassas tuleb esitada kehtiv COVID-19 vastu vaktsineerimise või haiguse läbipõdemise tõend koos isikut tõendava dokumendiga. Siseruumides tuleb kanda maski.