fbpx

Spetsialistilt spetsialistile: puittarindite renoveerimine kaasaegsete isolatsioonimaterjalidega

31.05 Spetsialistilt spetsialistile banner

31.05.2023 | 12:00 15:30
Eesti Vabaõhumuuseum, Setu talu, Tallinn, Eesti

31. mail kell 12:00-15:30 toimub üle mõne aja järjekordne seminar sarjas „Spetsialistilt spetsialistile“: puittarindite renoveerimine kaasaegsete isolatsioonimaterjalidega. Üritus toimub Eesti Vabaõhumuuseumi Setu laudas ning osavõtt on tasuta.

Tänapäeval on saadaval kõiksuguseid uudseid isolatsioonimaterjale, mida soovitatakse mistahes tarindites kasutada, kuid ehitusfüüsikaliselt on tegelikkus natuke nüansirikkam, kui pealtnäha paistab, seda eriti just puitmajade puhul. Materjalid käituvad eri tingimustes erinevalt ning seetõttu on vajalik eriti vahtisolatsioonimaterjale (PIR, PUR, EPS) valides pidada silmas võimalikke riske ning piiranguid, mida neid puittarinditega kombineerides võib tekkida.

Ajakava:
  • 12:00 – 12:45 – Piirdetarinditele esitatavad nõuded ning mõjuvad kliimakoormused. Ülevaade olemasolevate puithoonete tüpoloogiast ning peamistest renoveeritavatest piirdetarinditest, sealhulgas hinnang renoveerimisvajadusele. Lektor Priit Rannik.
  • 12:45 – 13:30 – Uudsed ehitusmaterjalid (PU plaadid, vahud, XPS, kiirgust isoleerivad) versus niinimetatud ökolahendused; ehitusdetailid (külmasilla katkestused, akna kinnitid, teibid ja muu taoline) ja lisasoojustamise lahendused. Lektor Priit Rannik.
  • 14:00 – 14:45 – Puittarindite lisasoojustamise lahendused uudsete materjalidega, eelkõige vahtisolatsioonid. Lektor Simo Ilomets.
  • 14:45- 15:30 – Näiteid toimivatest ja riskantsetest tarinditest, toimivuse hindamise kriteeriumid. Eelprojektis, põhiprojektis ja tööprojektis vajalik detailsus ning info valitud materjalide kohta lõpptulemuse õnnestumiseks. Lektor Simo Ilomets.
Otseülekannet saab vaadata Maaarhitektuuri keskuse Youtube’i-kanalil siit ning jääb ka hiljem järelvaadatavaks.

Seminaridesari “Spetsialistilt spetsialistile” on inimestele, kes vanade majadega igapäevatööna kokku puutuvad ja lahenduste otsimisega tegelevad.

Seminaridel käsitletakse erinevaid tehnilisi aspekte. Üritused on suunatud eelkõige valdkonnas tegutsevatele ja eelneva erialase koolitusega inimestele, kuid oodatud on kõik huvilised. Teadmisi jagavad oma ala tunnustatud ja ettekandjatena kogenud inimesed.

#lifeproject #BuildEST #renoveerimismaraton