fbpx

Maapiirkondade eramud – luksus või taak?

Maapiirkondade eramud – luksus või taak?

12.07.2022 | 18:00 19:30
Esna Galerii

Esna Galerii vestlus “Maapiirkondade eramud – luksus või taak?” on ajendatud Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse välitöödest, mis toimuvad projekti Life IP BuildEST raames Esna ümbruskonnas 27. juunist kuni 15. juulini.
Välitööde käigus inventeeritakse taluhooneid ning usutletakse majaomanikke renoveerimise teemadel. Eesmärk on välja selgitada enne 2000. aastat ehitatud hoonete ehitustehniline seisukord, renoveerimisetapid ja kultuuripärandi seis. Samuti soovitakse mõista, mida arvavad majaomanikud oma hoonete ajaloost, väärtustest, renoveerimisest, eri regulatsioonidest, kasutusest ja tulevikust.
Vestlusringis osalevad Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse direktor Rasmus Kask, TalTechi liginullenergiahoonete uurimisrühma ekspert Lauri Lihtmaa ja Tallinna Ülikooli maastiku ja kultuuri keskuse teadur Raili Nugin. Vestlust juhib Aija Sakova.

Kõik huvilised on teretulnud!

Vestlust saab jälgida ka Esna Galerii Facebooki lehel.

Loe lisa siit.

Rasmus Kask on uurinud ehituspärandi kaitseregulatsioonide kohaldumist rahvusparkides ning majaomanike väärtushoiakuid, huvi ja võimalusi panustada pärandihoidu.
Lauri Lihtmaa on olnud seotud korterelamute renoveerimise sotsiaalsete takistustega ning tühjenemisuuringuga.
Raili Nugin on tegelenud linn-maa piirialade, samuti mälestuste ja inimeste liikuvuse uurimisega.