fbpx

Vana maamaja päev Räpinas

Vana maamaja päev kodulehele

25.05.2024 | 12:00 15:00
Koiva maja, Jõe 4, Räpina

Vana maamaja päeval räägime nendest väärtustest, mis peituvad vanade majade juures ning mida ei pruugi kas esimesel pilgul või iga päev nende keskel elades tähele pannagi. Samuti räägime probleemidest, mis aja jooksul hoonete vananedes on ilmnenud – tulevad need siis kas väsimusest, hooldamatusest või valedest renoveerimislahendustest. Pakume välja ka mõningaid lahendusi renoveerimiseks. Ettekannetega esinevad Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskusest vanemteadur Heiki Pärdi, teadur Alois Andreas Põdra ja projektide peaspetsialist Elo Lutsepp. Lisaks räägib kohalik taluomanik Kaider Puniste, miks ja kuidas on tema säilitanud oma vanaisalt saadud pärandit.

Esitlemisele tuleb raamat „Eesti maakodud“, mis räägib ajaloolise maaarhitektuuri ja talumaastiku kõrval ka uutest kaasaegsetest lahendustest.

Vana maamaja päev kuulub rahvusvahelise palkehituse konverentsi programmi, mida korraldatakse Räpina Hea Kodu Päevade ja Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 raames.

Kontakt: Elo Lutsepp, elo.lutsepp@evm.ee, tel 53 444 769

#BuildEST #renoveerimismaraton #lifeproject

Üritusel osalemiseks palume täita registreerimisvorm:


    JahEi

    Seminari korraldamine on kaasrahastatud Euroopa Liidu poolt. Ürituse sisu eest vastutavad selle autorid ja see ei peegelda tingimata Euroopa Komisjoni arvamusi. Üritusel avaldatud seisukohtade ja arvamuste õiguse eest ei vastuta Euroopa Liit ega abi andvad asutused.