fbpx

Seminar “Spetsialistilt spetsialistile”: kivihoonete energiatõhusamaks renoveerimine

22.02 banner

22.02.2023 | 12:00 16:00
Eesti Vabaõhumuuseum, Vabaõhumuuseumi tee 12, setu talu, Tallinn, Eesti

22. veebruaril kell 12 toimub 2023. aasta esimene seminar sarjas „Spetsialistilt spetsialistile“.

Seekord on teemaks kivihoonete taastamine, renoveerimine ning energiatõhususe tõstmine just sellisel viisil, mis aitaks säilitada hoone esialgset identiteeti ja ilmet. Vastavalt temaatikale oleme otsustanud selleks korraks kolida tavapärasest Kolu kõrtsist muuseumi setu talu kivilauta, millest ka seminari jooksul juttu tuleb.  Lõkova külast pärit Vanatalo hooned, sh kivilaut püstitati vabaõhumuuseumisse aastatel 2014-2015. Laudahoone kohandati selle käigus tänapäevaseks seminari- ja näituseruumiks.

Kava

Paul Klõšeiko (TalTech) – Kivikonstruktsioonide seespoolne lisasoojustamine Eesti tingimustes – tulemused ja järeldused doktoritööst
Ove Oot ja Märt Maripuu (Apex AB) – Kivimajade soojustamine arhitekti pilguga
Jaak Kõiva (EVM) – EVM-i kogemused kivihoonete taaspüstitamisel

Seminaridesari “Spetsialistilt spetsialistile” on inimestele, kes vanade majadega igapäevatööna kokku puutuvad ja lahenduste otsimisega tegelevad. Seminaridel käsitletakse erinevaid tehnilisi aspekte. Üritused on suunatud eelkõige valdkonnas tegutsevatele ja eelneva erialase koolitusega inimestele, kuid oodatud on kõik huvilised. Teadmisi jagavad oma ala tunnustatud ja ettekandjatena kogenud inimesed.

#lifeproject #BuildEST #maaarhitektuurikeskus #renoveerimismaraton