fbpx

Freskomaali töötuba Lümanda lubjapargis

Freskomaali töötuba Lümanda lubjapargis

21.07.2022 | 11:00 15:00
Lümanda lubjapark, Mõisaküla, Saaremaa

Koht: Lümanda lubjapark, Mõisaküla, 93317 Saare maakond
Juhendajad: Hilkka Hiiop (dekaan) ja Varje Õunapuu (külalislektor) Eesti Kunstiakadeemia Muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnast
Osalejate arv: kuni 12 inimest (kolmesed grupid)
Osaluspanus: Lümanda lubjapargi pilet

Hilkka Hiiop on EKA Kunstikultuuri teaduskonna dekaan, EKA õppejõud ja seinamaalingute konservaator, kellel on valdkonnas laiad teadmised ja pikaajaline kogemus.
Varje Õunapuu on EKA doktorant ja külalislektor ning seinamaalingute konservaator. Hetkel uurib Varje just Eesti keskaegsete seinamaalingute tehnilist teostust ja uurimus on aluseks ka töötoas tehtavale.
Töötuba on avatud kõikidele huvilistele. Eesmärk on samm-sammult läbi teha freskomaali tehnika, mida on kasutatud nii Saaremaal, kui ka mandril asuvate keskaegsete kirikute interjööridekooris. Osalejad saavad käe külge panna kogu protsessis, alustades seina krohvimisega. Kasutatakse traditsioonilisi materjale ja töövõtteid, et olla tolleaegsete maalingute matkimises võimalikult täpne. Juhendajad annavad osalistele teostamiseks ette illustratsioonid, mis kujutavad Eesti kirikutest leitud maalingufragmente – kujutised on lihtsad ning jõukohased kõigile.

Praktilisele osale eelneb sissejuhatav loeng (u 30 min), mis tutvustab  Eesti kirikute maalinguid ja uurimustöö tulemusi.

Huvi ja küsimuste korral kirjuta varje.ounapuu@artun.ee