fbpx

Arhitekti pilguga: varemete uus kasutus

Arhitekti pilguga: varemete uus kasutus

07.08.2021 | 17:00 20:00
Muuksi, Harjumaa

Arhitekt Siiri Nõva selgitab, millised on plaanid hetkel veel katustamata müüride taas ellu äratamisel ning millised on tänapäevased head ning sütitavad näited selliste juhtumite lahendamisel.

Siiri Nõva (ST arhitektid OÜ, siiri@starhitektid.com) on maamaja.eu  nõustajate võrgustiku liige. ST arhitektid OÜ on käsitlenud hooneid ja interjööre lähtudes nende ajaloolisest taustast. Materjalikasutuses eelistavad nad ajas kontrollitud materjale ja võtteid koos tänapäevaste tehnoloogiatega, mis sobivad kaasaegsete põhimõtetega. Vana peab olema ausalt vana ja uus peab olema ausalt uus. Ajaloolised hooned ja interjöörid väärivad individuaalset lähenemist ja ausat materjalikasutust.

Päeva jooksul toimub samal objektil piirkonnale omaste paekivimüüride taastamise praktikum. Vanad, aastaid ilma katuseta seisnud väikese paekivihoone müürid on sisuliselt varemed. Mida ja kuidas müüride päästmisel teha saab, ka sellest saavad kohaletulnud põgusa ülevaate ning veidi nõu. Hoone on planeeritud kasutusse võtta puhkeruumina.

Osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine SIIN!

Osalustasu 10 eurot saab tasuda kohapeal sularahas. Sisaldab loengut, töövõtete kirjeldust objektil ja kohvipausi.

Täpne kohaletulekujuhis saadetakse registreerunutele e-kirjaga.

Võta kaasa: oma kohvitass, et vähendada ühekordsete nõude kasutamist.